Pernille Corydon – Double Coin Earrings

Double Coin Øreringene er en smuk tilføjelse til Pernille Corydons populære Coin-serie. Med to sammenflettede cirkler skaber Double Coin Øreringene den perfekte balance mellem klassisk elegance og moderne mode, hvilket gør dem nemme at style til enhver lejlighed.

Øreringene er lavet i genbrugs sølv der er forgyldt 

Størrelse: 24mm 

800,00 kr.

På lager

Varenummer E-201-GP Kategorier , Mærker , ,

Beskrivelse

Pernille Corydon øreringe er et strålende eksempel på moderne dansk smykkedesign, hvor enkelhed møder elegance. Hver ørering er omhyggeligt håndlavet, hvilket sikrer en unik kvalitet og et personligt præg. Designene trækker på minimalistiske linjer og organiske former, der fremhæver det naturlige skønhed.

Øreringene kommer i forskellige stilarter – fra delikate hoops til mere iøjnefaldende statement pieces, ofte prydet med smukke detaljer som perler og halvædelsten. Farverne er naturlige og harmoniske, hvilket gør dem alsidige og lette at kombinere med både hverdags- og festoutfits.